[PSP] Patapon

Погрався в одну чудову гру для PSP - Patapon. Незвичний для мене геймплей, але поки до кінця не пройшов не заспокоївся. Відразу хочу попередити, кому влом читати, скрольте вниз по тексту, там для вас є трейлер.

По стилістиці нагадала LocoRoco, але основна відмінність від неї - вона на багато жорстокіша. Дизайнер персонажів і головний художник всього цього якийсь італійський перець Rolito.



Суть: живе собі плем'я, досить кумедне, але дуже войовниче, якому потрібне загарбати всіх і вся. Ми граємо, увага, за прапороносця, який разом з несенням прапора ще умудряється бити в барабани і бубни. Але, звичайно, бити в барабани це вже наша функція, як гравця. Залежно від порядку ударів по там-тамам, наше військо робить ту чи іншу дію. Всього барабанів 4 - "пон", "пата", "чака" і "дон" і розташовані вони на крузі, квадраті, трикутнику і хресті відповідно. От і всі органи управління нашою машиною для вбивства. Наприклад комбінація "пата-пата-пата-пон", програна чітко в ритм, заданою грою, примусить групу наступати, а комбінація "пон-пон-пата-пон" атакувати. Причому якщо програти підряд, не збившися, 10 яких-небудь комбінацій ті чоловічки переходять в режим сказу "fever", в якому вони жвавіше поводяться, швидше бігають, лучники, наприклад, випускають по три стріли замість однієї, списоносці не слабо так підстрибують і інше в тому же дусі.

Всього в нашому полку може бути максимум три класи загону максимум по 6 чоловічків. Класи там такі: прості (до 6) - бійці з мечами і сокирами, лучникиі, списоносці; і просунуті (до 3) - кіннота, голлеми і... матюгальники(!!!) Останні, що найцікавіше, найсильніші, найбезстрашніші і найвойовничіші. Вони носять великий рупор, в який не слабо кричать матом, що деколи виносить практично будь-якого ворога парою фраз. Здавалося б і все на цьому. Та ба. Це тільки початок.



Є в грі елементи РПГ! Практично будь-якого бійця можна розвинути, давши йому ліпший шолом, щит і меч, або подовший лук, або погостріший спис, або позубастішого коня. Все це добро в надлишку валяється на полі бою. Ще там валяються монети, на які можна купити (або народити?) (або виростити?) бійця з напередвстановленими "настройками". Їх поліпшити можна тільки новою зброєю. Також монети можна здобувати і на полюванні. Та так, саме на полюванні, а ви як думали? Треба ж чимось харчуватися вашим підопічним, бо нападами канібалізма вони не страждають. Але монети це лише частина необхідна, але не достатня. Для "побудови" воїна необхідне ще м'ясо (хоча іноді можна обійтися і капустою, вирощеною вами ж на вашому ж городі), дерево для стрільців, кінь для кінноти і так далі. Причому всі складові бувають 3 різних рівнів, як правило вони розрізняються по кольорах - білий, жовтий, червоний. Відповідно, чим більше рівень компоненту тим більше потрібно на нього монеток і тим крутішим буде ваш боєць.

Крім бійців буде у вас ще і магія. Викликається тільки в режимі сказу "fever" комбінацією "дон-дондон-дондон" - це перехід в режим кастування магії, в якому вам ще доведеться власне кастувати, повторюючи удари в бубен за грою. Всього магічних заклинань три: сильний попутний вітер, дощ і землетрус. Останнє найнепотрібніше. Взагалі, чесно кажучи, магія в грі потрібна тільки щоб пройти пару локацій де без неї якби не пройти. Щоб була доступна магія, перед походом на війну потрібно дати прапороносцеві тотемчик з однією з перерахованих сил природи. Тільки одну силу можна використовувати на одній локації, на іншій або залишаєте цей тотем або вибираєте інший.

Незважаючи на вдавану простоту, описати в цілому гру досить важко, аж надто там понапіхано дрібниць і вивертів. Скажу ще, що там є стандартні боси, яких можна вбивати по багато раз, збільшуючи їх левел. Є близько п'яти міні ігор по добуванню капусти, деревени, їжі, зброї і іншого барахла. Ну і ще у цієї гри немає кінця. Сюжетний кінець є - завалити найкрутішого боса, але, як я вже говорив, його ви можете вбивати і знову і знову, прокачувавши свій загін. Грати мені довелося в японську версію і навіть не дивлячись на це, Patapon дуже простий для розуміння. Коротше, рекомендую всім!!! Але рекомендую грати в англійську версію, оскільки там, всетаки, достатнь багато діалогів. Англійська версія буде в лютому 2008, викачати ж японську версію можна тут.

201 Мб
http://rapidshare.com/files/79031546/Pat.epidem.ru.part1.rar
http://rapidshare.com/files/79034076/Pat.epidem.ru.part2.rar
або одним файлом

http://letitbit.net/download/58a378212158/Patapon-PSPinfo.RU.rar.html

Ну а для тих, хто зі всього вищесказаного нічого не зрозумів, або хто навіть не читав, ось ролик, який все пояснює і без мене.

0 comments:

top